Kral Havuzu Görünüm
remove_red_eye 196
favorite_border 0
share

Antalya’da Gizemli Kalmış Yerler

Antalya’da Gizemli Kalmış Yerler

Tilkiler Mağarası

Toplamda 7 kilometre uzunluğunda olan Tilkiler Mağarası, sıkıldığınız bir zamanda kısa bir yolculukla saatlerinizi değerlendirebilirsiniz

Tilkiler Mağarası, Antalya ili, Manavgat ilçesinde bulunan mağara. 6.818 m uzunluğu ile Türkiye’deki en uzun mağaradır. 1976 yılında Oymapınar Barajı sondaj etüdleri sırasında bulunmuştur. Aktif bir mağaradır, ilkbaharda içindeki su seviyesi artmaktadır. Barajın 4 km KB yönünde yer alır.

Konumu

Altınbeşik Mağarası

Altınbeşik Mağarası Millî Parkı, Antalya ili, İbradı ilçesine 9.7 km. uzaklıkta Ürünlü mahallesi yaklaşık 5 km. güneydoğusunda, derin ve sarp Manavgat vadisinin batı yamacında yer alan millî park.

Konumu

Giriş Ücreti:  7,5 TL + Botla Tur 3,5 TL Toplam Kişi Başı 11 TL 7 Yaşa kadar ücretsiz.

Açık Saatler : 09:00 – 18:00 arasında

 

Kral Havuzu

Gazetelere çıkmış televizyonda haberlere konu olmuş bu yer gitmesi zor meşakatli ve macera dolu bir yer. Gizemli kalmasının sebebi tabikide pek bilinmiyor ve ulaşımın zor olması. Gittiğimiz diğer güzellikler gibi arabamızı park edip hadi mekandayız diyemiyoruz çünkü burada sizi bazı zorluklar bekliyor olacak. Bunların en başı yol , yol belli bir yerden sonra 7 km civarında aracınıza acıyabileceğiniz toprak ve taşlı bir yoldan devam edeceksiniz. Bununla işimiz bitmiyor bir yere geldiğinizde yol bitiyor ve araçlarımızla burada vedalaşıyoruz. Bu seferde 1000 – 1200 mt kadar orman dere kenarı ve kayalrın üstünden doğanın tamda içinde olduğunuz tabela olmayan sadece boyalı kırmızı taşları takip ederek yolumuzu buluyoruz sonunda tüm bu yaşanan zorluklara değiyor karşınızda kral havuzu… 🙂

Kral Havuzu Görünüm

Konumu

Google maps ile gitmeniz için en yakın lokasyon üstte google maps yazdığınızda yanlış yere çıkarsınız.

Limya Antik Kenti

Antalya İli, Finike İlçesi, Turunçova ve Sahilkent Beldeleri sınırlarında yer alan Limyra Antik Kenti, Toçak Dağı’nın güney eteklerinde, genellikle erken dönem .

Konumu

Noel Baba Kilisesi

Noel Baba olduğu düşünülen Aziz Nicholaos’ın ölümünün ardından yapılmıştır. Yaşadığı dönem boyunca çeşitli mucizeleri gerçekleştiren Aziz, yoksulların, zor durumda kalanların ve özellikle çocukların koruyucusuydu.

Myra’da yaşamını sürdürmekle birlikte, burada piskoposluk yapmıştır. Myra Antik Kenti’ne çok yakın olduğu için aynı anda farklı iki tarihi yapıtı görmek sizi fazlasıyla mutlu edecek. M.S. 300 yılında doğan St. Nicholaos adına yapılan bu kilise ziyaret edilesi bir yer.

Konumu

Yorum yap

soru sorun
Sizde hemen firmanızı tanıtın ücretsiz
Merhaba
Whatsapp dan bilgilerinizi gönderin firma reklamınızı ücretsiz yapalım
Powered by